20 مورد از روش و تکنیک های سئو سایت در سال 2022

تکنیک های سئو سایت

هنگامی که سخن از سئو سازی سایت در اهواز به میان می آید، راه ها و روش های زیادی در قالب اساسی ترین شاخص های آن تعریف میشود. اما در این وهله طرز کاربرد هر یک از این تکنیک های سئو مسئله ای است که اثربخشی بسزایی در پروسه سئو و پیشرفت آن نیز دارد. بهمین علت در این مقاله تصمیم گرفتیم تا درمورد استراتژی های سئو نکته هایی را ارائه دهیم. نکاتی که به شما کمک کند تا با آگاهی و دانسته های روز افزون قادر به توسعه و ترقی در سئو سایت خود باشید و نهایتا دستاورد مطلوب تری را به ارمغان آورید. در اینجا به 20 نکته از مهم ترین ترفندهای سئو میپردازیم و درمورد هر یک توضیحاتی را به اختصار ارائه میدهیم. امیدواریم با در نظر گرفتن این نکته ها بتوانید روشی اصولی برای سئو وب سایت خود در پیش بگیرید.

بکارگیری کلمات کلیدی کلیدی ترند در رسانه های اجتماعی

امروزه شبکه‌های اجتماعی با عنوان اساسی ترین عرصه برای سرگرمی اشخاص مختلف شناخته شده است. فرهنگ استفاده شده در این فضا از ارزش زیادی بهره میبرد و باعث رواج بعضی از کلمه ها میشود. بهمین خاطر برای توسعه سئوی وب سایت خود نیاز است تا به لغات ترند شده در دیگر رسانه های اجتماعی توجه کافی را داشته باشید. این روش از تکنیک‌های سئو باعث میشود تا قادر شوید دستاورد بهتری را در پروسه ترقی و پیشرفت سئوی وبسایت خود کسب کنید.

رنک برین (google rankbrain) و اثربخشی آن بر سئو

رنک برین جزو افزارهای سئوی گوگل محسوب میشود که در پی سنجش مقدار تعامل میان نتایج صفحه نخست جستجوی گوگل میباشد. با بکارگیری از رنک برین، گوگل رنگ‌بندی معلومی را در وبسایت‌های خود به وجود آورده و بر تکنیک های سئو وب سایت اثربخش است. در همین راستا حائز اهمیت است که هر سایتی با این ابزار بهینه‌سازی شود و قادر باشد خود را با طرح و فرایندی که در آن وجود دارد همگام سازد. بهینه سازی برای رنک برین یکی از نکته های برجسته تکنیک‌های سئو میباشد.

آپدیت، بهبود و نشر دوباره پست و مقاله های قدیمی روی وبسایت

از دیگر شگردهای سئو که باعث میشود نتیجه خوبی از آن دریافت کنید؛ استفاده از محتویات قدیمی وبسایت و بلاگ ها میباشد. بطور معمول محتوا های قدیمی هر وبسایتی، به مقدار محتوای امروزی تمام و کمال نیست و امکان دارد کیفیت کمتری را دارا باشد. پس، با بهر گیری از بروزرسانی و آپدیت محتویات قبلی، می‌توانید آنها را برای انتشار مجدد و بهره جامع تر مورد استفاده قرارا دهید.

استفاده از عنوان های گیرا و برچسب های توضیحات مربوطه

عنوان هر مضمون، اولین بعدی از محتوا میباشد که افراد مشاهده میکنند. بهره گیری از عنوان های جذاب و برچسب های مرتبط و حتی ویژه، باعث ازدیاد استقبال مخاطبان از سایت شما میشود. دارا بودن تیتر و عناوین مختلف نسبت به رقیبان دیگر، علتی است که محتوای شما را در معرض توجه بیشتر قرار میدهد. بهمین خاطر اگر در پی افزایش بازخورد و بازدید از محتوای خود میباشید، در انتخاب عناوین و برچسب های متناسب با دقت عمل کنید.

توسعه لینکهای شکسته موجود در وبسایت برای بهبود سئو

از دیگر مسائلی که قدرت تاثیر منفی بطور مستقیم بر روی طراحی سایت در اهواز و سئو سایت را دارد، وجود و استفاده از لینکهای شکسته است. گوگل این لینک‌ها را به آسانی شناخته و با دیدن آنها در یک وب سایت، روال رشد سئو وب سایت را تحت تاثیر قرار میدهد. بنابراین، باید با بهره گیری از ابزارآلات مختص به این موارد، لینک های شکسته را در یک وبسایت شناخته و به حل مشکل آنها رسیدگی نمایید.

بهره گیری از بهترین کلمه های کلیدی که رقیبان استفاده کرده اند

درصورتی که در پی رقیبی بی‌مانند شدن هستید و میخواهید از همه رقبای خود پیشی بگیرید، نیاز است تا رقیبان خود را به خوبی مورد بررسی قرار دهید. کنید. رصد رقیبان به شما این امکان را میدهد تا قادر باشید روش بهتری را برای خود بسازید. در جایگاه یکی از اساسی تربن استراتژی های سئو می‌توان به بهر گیری از کلمه های کلیدی اتسفاده شده در محتوای رقیبان اشاره نمود. با بکارگیری از این روش می‌توانید مسیر پیشرفت خود را مدیریت کرده و بصورتی بهتر آن را پیش ببرید.

تکنیک های سئو وب سایت
تکنیک های سئو وب سایت

بهینه‌سازی محتوا با هدف اشتراک و افزایش بازدید

در جایگاه مهم و اساسی بودن تکنیک های سئو، بهینه سازی محتوا بسیار مورد توجه قرار دارد. بهینه کردن محتوایات موجود در یک وبسایت، نیازمند بررسی آن در ابعاد مختلف و گسترده‌ است. این مساله از در نظر گرفتن افراد و کاربران مورد هدف تا استفاده از بهترین محتوای موجود و یونیک نمودن آنها را در بر میگیرد. مسئله ای که در آخر بر روی نتیجه پیشرفت سئوی شما اثری مستقیم برجای میگذارد.

کاربرد پیوند و لینک دادن به وبسایت های دارای اعتبار و خارجی

هشتمین مورد از تدابیر استفاده شده در راستای بهبود سئو سایت، لینک دادن به سایتهای دیگر میباشد. سایتی تازه تاسیس برای آغاز کار خود لازم است با دیگر سایت‌های معتبر لینک سازی نماید. به این صورت وبسایت شما، در جستجوی گوگل همراه با سایت لینک داده شده، بالا آمده و قابل رویت میشود.

ازدیاد اعتبار در صفحه های پایین در جستجوی گوگل

هنگامی که تازه کار را آغاز کرده اید، امکان دارد بسیاری از صفحه های شما سئوی متوسطی را به داشته باشند و در میان مواردی که در سرچ گوگل وجود دارند؛ در صفحات دوم یا سوم جای بگیردند. این صفحه ها بطور معمول بازدیدی نداشته و مخاطبین کمتری را به خود اختصاص داده اند. در نتیجه میبایست نسبت به ارزیابی این صفحه ها در پی راهکاری معین باشید. روشی که با بکارگیری ابزارآلات مناسب و مهم گوگل را قادر سازد به بهترین نحو ممکن از آنها نتیجه بگیرد.

بالا بردن میزان پاسخگویی به ایمیل‌ های دریافتی خود با روشی آسان

داشتن ایمیل مارکتینگ یکی از تکنیک های سئو مورد استفاده قرار میگیرد که امروزه معمولا کمتر به آن توجه میشود. به این خاطر که اشخاص به آسانی همه ایمیلهای خود را چک نمیکنند، نیاز است تا ایمیلی با محتوای ویژه و منحصر به فرد ارسال کنید. آغاز ایمیل با سوالی متمایز و بحث برانگیز یا عباراتی گوناگون و جذاب می‌تواند بعنوان راهی معقول برای بهبود سئو و افزایش مخاطبین وبسایت، استفاده گردد.

استفاده از آلت تکست یا متن جایگزین برای فیلم ها و تصاویر

هنگامی که در محتوای خود از فیلم یا تصاویر بهر میگیرید، میبایست توجه کنید که متاسفانه گوگل و موتورهای جستجو توانایی خواندن محتوای ویدئویی یا تصویری را ندارند. بهمین خاطر باید از متن جایگزین در alt text برای قابل مشاهده شدن محتوای سایتتان استفاده کنید. بدین صورت در زمان جست و جوی گوگل، متن تصویر و متن ویدئو نیز مورد سرچ و جستجو قرار گرفته و امکان دیده شدن بیشتر را برای متون در پی دارد.

سئوسازی محتوای خود بر مبنای معنا و مفهوم حقیقی آن

در گذر سال‌های کنونی، از مباحثی که در سئوی محتوا تحول داشته است، ارزش معنای محتوا مییباشد. طی سالیان گذشته از 2018، محتوای سایت فقط بر مبنای کلمه های کلیدی استفاده شده مورد ارزیابی قرار میگرفت و حائز اهمیت بود. این در صورتی است که از سال 2018 به بعد، مفهوم محتوای کاربردی در وبسایت نیز از اهمیت زیادی نیز برخوردار شد. موتورهای جستجویی مانند گوگل، معنی محتوا را هم مورد ارزشیابی قرار داده و بررسی میکنند. در نتیجه از دیگر موارد تکنیک های سئو می‌توان به بهینه‌سازی محتوا روی آورد.

استفاده از کلمه های کلیدی long tail در برچسب عنوان ها

کلمه های کلیدی در هر محتوا، به شکل های متفاوتی تقسیم می‌شوند. کلمه های کوتاه تا کلمات بلند شامل این موارد میشوند که هر یک خصوصیاتی را برای خود دارا میباشد. در این میان برای آنکه قادر باشید عنوان خوب و متناسبی را برگزینید، صرفا بهره گیری از کلمه های کلیدی کوتاه انتخاب مناسبی نمیباشد! به جای کلمات کلیدی کوتاه، متوانید از کلمات کلیدی بلند استفاده کنید که انتخاب معقولانه ای نیز محصوب میشود.

بکارگیری وبسایت های گوناگون همچون ویکی‌پدیا با هدف پیدا کردن کلمه کلیدی مناسب

به این خاطر که قادر باشید کلمه های کلیدی مختلف و پرکاربرد را پیدا کنید، نیاز است تا سایت ها و وبلاگ های پر طرفدار با بازدید بالا را مورد استفاده قرار دهید. ویکیپدیا یکی از سایت های پربازدید شناخته می‌شود که اساسی ترین کلمات سرچ شده توسط مخاطبان را در خود جای داده. استفاده از این سایت باعث میشود شما به کلمات کلیدی جدیدی دست یابید.

بکارگیری از فهرست بهترین سایت ها با هدف لینک سازی

در میان همه محتوایات موجود در وبسایت، محتوا هایی موجود هستند که در عرصه های گوناگون بهترین‌ سایت های موجود را معرفی میکنند. شما نیز میتوانید با استفاده از تولید چنین محتوا های لینک سازی با سایت های بسیاری را برای خود به ارمغان آورید که باعث معرفی به مخاطبانتان نیز میباشد.

تکنیک های سئو وب سایت
تکنیک های سئو وب سایت

عرضه محتوا و متون حداقلی در مقیاس 1500 کلمه

درست است که توجه به معانی و محتویات مهم و ضروری است، اما شمار کلمات نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. بکارگیری محتویاتی کوتاه، روشی برای کسب دستاوردی قابل قبول در دیر زمان نخواهد بود. احتمال دارد که در آغاز کار محتوا های خلاصه قادر به دریافت جایگاه مناسب باشند و از منظر مخاطبین مناسب باشد اما با گذر زمان برطرف کننده نیاز آنها نخواهد بود. به همن علت لازم است که محتوا شامل حداقل تعداد کلمات باشد.

 

به قاعده های گوناگون گوگل مانند تقدم لینک دقت کنید

گوگل قوانین بسیاری را دارا میباشد که میتواند تاثیر بسزایی بر تکنیک های سئو بگذارد. یکی از مهمترین قاعده های آن وجود چند لینک در محتوا میباشد. و توجه داشته باشید که با داشتن چندین لینک در یک متن، گوگل فقط به لینک اول اهمیت میدهد. در نتیجه اگر یک لینک برایتان اهمیت بیشتری دارد، باید از آن در آغاز محتوای خود اسفاده کنید.

ساختن کلمه های کلیدی انحصاری و ویژه برای خودتان

درست است که در بیشتر مواقع برای بکارگیری کمات کلیدی بهتر است به کلمات بیشتر استفاده شده و با اهمیت مخاطبین توجه داشت اما در بعضی موارد می‌توانید از کلماتی محصر به فرد و جدید استفاده کنید. وجود کلمات کلیدی ای که در ارتباط با برندتان است و قادر به برندسازی باشد، راهی است تا بتوانید تاثیر بیشتری بر رتبه بندی و نتایج سرچ گوگل خود بگذارید. این مسئله یکی از بروزترین استراتژی های سئو میباشد که اکثر سایت ها از آن استفاده نمیکنند و برای آغاز یک شیوه جدید میتواند مناسب باشد.

یافتن کلمه های کلیدی ناشناخته با بهره گیری از یک ابزار زیرزمینی سئو

با توجه به اینکه، کلمات کلیدی در سئو سایت ارزش زیادی دارد؛ در نتیجه شمار زیادی از تکنیک های سئو  نیز پیرامون  همبن کلمات کلیدی میباشد. با استفاده از ابزاری مانند سید کی ورد میتوانید محتوای خود را ارائه داده و از لغات کلیدی جذاب و متفاوتی که پیشنهاد میدهد استفاده کنید. این ترفند دسترسی به کلمات جدید و جذاب کلیدی را برای شما آسان تر کرده و محیطی بهتر را برای خوانندگان به ارمغان می آورد.

استفاده از ابزارهای مهمی مانند کنسول جست‌وجوی گوگل و گوگل آنالیتیکس

طبق گفته های قبل، میدانید که با استفاده از بعضی ابزارها می‌توانید به بهبود سئو سایت خود کمک شایانی کنید. که در میان این ابزار ها گوگل سرچ کنسول و گوگل آنالیتیکس از بنام ترین این موارد میباشند و کاربرد بسیاری دارند. این دو ابزار و استفاده از آن، در اجرای هر کدام از تکنیک های سئو نام برده تا به اینجا کمک رسان بوده و برآیند های خوبی را به ارمغان آورده.

برداشت پایانی مقاله از تکنیک های سئو:

در صورتی که در پی بهبود سئو سایت خود میباشید و می‌خواهید از جدیدترین استراتژیک های دنیا برای دستیابی به سئوی بهتر استفاده کنید، نیاز است تا متناسب با تکنیک های سئو، دانسته های دقیقی را بدست آورید. تکنیک های سئو مسئله ای است که در این مقاله بطور جزئی و کامل مورد سنجش و بررسی قرار گرفت. بیست مورد از استراتژی های اصولی و با اهمیت سئو را با شما دوستان به اشتراک گذاشته و در رابطه با هر یک توضیحاتی را ارائه کردیم. امیدواریم با در نظر گرفتن این تکنیک‌ ها  و استفاده آنها بتوانید نتایج چشمگیر و ارزشمندی را بدست آورده و سئوی سایتتان را تا به اندازه زیادی بهبود ببخشید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن